Nie mamy wątpliwości, że ograniczenia dotyczące odpraw nie obejmą funkcjonariuszy. Rafał Jankowski prosi o potwierdzenie Ministra MSWiA

Do Biura Zarządu Głównego NSZZ Policjantów napływają pytania w sprawie możliwości objęcia funkcjonariuszy ograniczeniem wysokości odpraw oraz dodatkowego zasiłku opiekuńczego wynikającym z projektu, jaki rząd złożył w sejmie w ramach tarczy antykryzysowej 4.0.

Jakkolwiek celem regulacji, jak uzasadnia rząd, jest ulżenie pracodawcom, którzy mają kłopoty finansowe, to jednak żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Rafał Jankowski skierował pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego z prośbą o jednoznaczne wyjaśnienie, czy są obecnie prowadzone lub planowane jakiekolwiek prace nad zmianą zasad naliczania wysokości odprawy dla funkcjonariuszy podległych MSWiA.

(…) Z uwagi na wagę problemu, uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi w możliwie jak krótszym terminie – napisał Rafał Jankowski.

O odpowiedzi Ministra niezwłocznie poinformujemy na naszym portalu!

Komentarz Biura prasowego ZW NSZZP

Analiza projektu ustawy “Tarcza 4” wskazuje, że kwestia odpraw dotyczy pracowników zatrudnionych na podstawie Kodeksu Pracy oraz osób zatrudnionych w ramach Kodeksu Cywilnego, bez odesłania do innych przepisów np. pragmatyk służb mundurowych.

W przypadku dodatkowego zasiłku opiekuńczego zapisy ustawy mówią, że będzie on dotyczył funkcjonariuszy służb mundurowych, w tym Policji od 25 maja do 28 czerwca z możliwością przedłużenia dla określonej grupy zawodowej decyzją Rady Ministrów.

Odpowiedź Ministra w sprawie odpraw zapewne rozwieje wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Źródło: https://nszzp.pl/aktualnosci/czy-zmniejszenie-wysokosci-odpraw-w-ramach-tarczy-antykryzysowej-4-0-obejmie-takze-funkcjonariuszy-podleglych-mswia/?

Foto: NSZZP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *