Protest w Służbie Więziennej nabiera tempa. “Realizacja porozumienia jest dla nas najważniejsza”

Pod siedzibą Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odbyła się pikieta, będąca kolejnym etapem rozpoczętego niedawno protestu. Mundurowi, zrzeszeni w dwóch związkach zawodowych działających w formacji, domagają się realizacji podpisanego w 2018 roku porozumienia, w tym m.in. głębokiej reformy dodatków służbowych czy uruchomienia nowej ustawy modernizacyjnej. Jak podkreślał w rozmowie z InfoSecurity24.pl Paweł Altwasser, członek Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, duży problem w formacji stanowią też nadgodziny. 

Pikieta pod Centralnym Zarządem Służby Więziennej, jak – jak mówił w niedawnej rozmowie z InfoSecurity24.pl przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła – działaniem ostrzegawczym. Czy przyniesie zamierzony efekt? “Nie chcemy eskalacji. Chcemy dialogu, chcemy rozmów” – podkreślał w rozmowie z InfoSecurity24.pl Paweł Altwasser, członek Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Czytaj więcej, źródło: https://www.infosecurity24.pl/protest-w-sluzbie-wieziennej-nabiera-tempa-realizacja-porozumienia-jest-dla-nas-najwazniejsza-wideo?

Foto: NSZZ FiPW Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *