Konsultacje w Sejmie dotyczące mobbingu

Mobbing w służbach mundurowych to trudny problem dotyczący wszystkich jej rodzajów – policji, wojska, straży granicznej, służby więziennej i innych – Monika Rosa

W dniu 20 lipca br. przedstawiciel ZO NSZZ FSG kol. Katarzyna Nowosielska  uczestniczyła w konsultacjach dotyczących uregulowań prawnych związanych ze zmianami w Ustawie o Policji w kontekście procedur i zachowań mobbingowych, chodzi o wpisanie definicji mobbingu do Ustawy o Policji.

Konsultacjom przewodniczył Poseł na Sejm RP Tomasz SZYMAŃSKI Wiceprzewodniczący Komisji Sejmowej Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Posłanki Joanna FRYDRYCH i Monika ROSA.

Podczas spotkania analizowano poszczególne artykuły zmian w ustawie o Policji dotyczące mobbingu, właściwego określenia definicji i sankcji karnych dotyczących mobbera.
Konsultacje w Sejmie dotyczyły zmian w Ustawie o Policji ale jak nas zapewniono posłowie chcą by  docelowo procedury przeciwdziałania mobbingowi  były wprowadzone we wszystkich służbach mundurowych.

We wczorajszych konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele policji, straży granicznej a także Fundacja #Say Stop, która podejmuje skuteczne działania dotyczące  mobbingu w służbach mundurowych.
W konsultacjach udział wzięły posłanki z Koalicji Obywatelskiej Poseł Barbara NOWACKA i Poseł Katarzyna LUBNAUER, a także Poseł Benedykt ZIENTARSKI oraz Poseł Rajmund MILLER z Nysy, który wykazał ogromne wsparcie funkcjonariuszom policji w ich osobistych tragediach.

Po konsultacjach odbył się briefing prasowy z udziałem dziennikarzy stacji telewizyjnych radiowych.

Następne konsultacje w Sejmie Wiceprzewodniczący zapowiedział na początku sierpnia br.

Czekamy na szybki proces legislacyjny Ustawy ponieważ zmiany są potrzebne i niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania służb mundurowych.

Info i foto: Katarzyna Nowosielska, Fundacja #Say Stop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *