Dodatek funkcyjny, służbowy, specjalny, za opiekę nad koniem… Ile zarabia się w policji?

1608 zł – tyle na rękę dostanie świeżo upieczony policjant, ale jego zarobki – wraz ze wzrostem doświadczenia – urosną potem do średnio 4,4 tys. zł – wynika z danych Komendy Głównej Policji przekazanych przez dziennik.pl.

Zarobki w policji zależą przede wszystkim od grupy zaszeregowania – tych jest łącznie 16. Tyle teoria, w praktyce oznacza to, że kursant (1. grupa zaszeregowania), czyli funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, dostanie „na rękę” średnio 1,6 tys. zł miesięcznie.

– Przy czym ma on zapewnione na czas kursu zakwaterowanie i wyżywienie – doprecyzowuje podkom. Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Po zakończeniu szkolenia kursant mianowany jest policjantem w 2. grupie uposażenia i może liczyć na pensję wyższą o ponad 840 zł; miesięcznie zarobi już do 2,5 tys. zł.

źródło: http://praca.interia.pl/news-dodatek-funkcyjny-sluzbowy-specjalny-za-opieke-nad-koniem-il,nId,2391247#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share