Życzenia Wielkanocne ministra Joachima Brudzińskiego

Szanowni Państwo,

zbliżająca się Wielkanoc to czas, który tradycyjnie spędzimy z rodziną i najbliższymi. W tych dniach szczególnie doceniamy spokój i poczucie bezpieczeństwa, o które dbać będą policjanci, strażacy, strażnicy graniczni i pracownicy centrów powiadamiania ratunkowego.

Wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom i pozostałym pracownikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo życzę, aby chwile spędzone w gronie rodziny przyniosły wytchnienie od codziennych zmartwień i trosk. Dziękuję za trud i gotowość służenia innym nawet wtedy, gdy dla reszty społeczeństwa to czas odpoczynku.

Niech dla wszystkich Państwa zbliżające się dni będą przepełnione radością i pogodą ducha.

Wesołych Świąt!

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/mswia/zyczenia-wielkanocne-ministra-joachima-brudzinskiego

SPOTKANIE WIELKANOCNE SŁUŻB MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Z okazji Świąt Wielkanocnych przedstawiciele służb mundurowych spotkali się w gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Służby Więziennej, Izby Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej. Wśród zaproszonych gości byli także kombatanci, przedstawiciele prokuratury, sądu oraz władz państwowych, samorządowych, związkowych i kościelnych.

Gości przywitał płk Zbigniew Brzostek, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie i organizator tegorocznej uroczystości. Gospodarz podziękował gościom za przybycie i złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

Głos zabrał również Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek i Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego ks. biskup Jerzy Pańkowski. Duchowni nawiązali do istoty wiary chrześcijańskiej – Zmartwychwstania Pańskiego i zachęcali, by w myśl nauczania Chrystusa czynić dobro każdego dnia.

Dopełnieniem świątecznej atmosfery był koncert w wykonaniu Zespołu Wokalnego Funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Źródło: https://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/32570,Wielkanocne-spotkanie-sluzb-mundurowych.html

Foto: Piotr Niemiec – NwOSG

STRES W MUNDURZE

  Stres, z jakim mierzą się pracownicy służb mundurowych, różne ma oblicza. Jedno jest pewne – w codzienności Policjanta, Strażaka, Celnika czy Strażnika wyzwań nie brakuje, a emocje raz po raz sięgają zenitu. Co najbardziej stresuje mundurowych i czym może skutkować przebywanie w stanie ciągłego napięcia?

NIE KAŻDY STRES JEST ZŁY

Natura tak nas stworzyła, że stan pobudzenia i mobilizacji organizmu pomaga nieraz lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach. Kiedy jednak stres trwa zbyt długo lub jest zbyt intensywny, zaczyna działać destrukcyjnie. Objawy takiego stanu rzeczy to m.in. : problemy ze snem, zaburzenia koncentracji, niepokój, zmęczenie, nieuzasadniony lęk, nerwowość, przyspieszone bicie serca etc. To wszystko jest dość logiczne: ciężko normalnie funkcjonować w stanie ciągle podwyższonej czujności i napięcia.

Niestety, w przypadku pracowników służb mundurowych można mówić o sytuacji nieustannie stresującej. Nieraz pisałam już o specyfice tych zawodów: dramatyczne interwencje, nienormowany grafik, nagłe zdarzenia, konflikty, zagrożenie zdrowia i życia… To wszystko sprawia, że mundurowi są szczególnie narażeni na odczuwanie stresu w zbyt wysokich dawkach.

MUNDUROWY STRES, KTÓRY WYPALA

Ankiety przeprowadzone wśród funkcjonariuszy Policji wykazały, że źródła stresu w tym zawodzie są zróżnicowane. Jako główne stresory ankietowani wymieniali m.in. niewłaściwe oraz niesprawiedliwe traktowanie przez przełożonych oraz surowe konsekwencje, wynikające z popełnienia błędu. Sytuacja, w której zadania są narzucane nieoczekiwanie i wykonywane w pośpiechu, a wysiłki nie spotykają się z uznaniem ze strony zwierzchników, również przyczyniają się do dyskomfortu w pracy.

Źródłem stresu jest też to, że trzeba dotrzymywać terminów bez względu na ważne przeszkody. Działanie bez wyraźnie określonych celów i z niepełnymi informacjami wywołuje natomiast poczucie niepewności.

 

Efekt? Coraz większe napięcie, prowadzące do wypalenia. Według ankietowanych przyczyną zjawiska tzw. wypalenia zawodowego jest m.in. brak satysfakcji z pracy, którą się wykonuje. W pełni się z tym zgadzam! Kiedy dajemy z siebie wszystko, a nasze osiągnięcia i sukcesy zdają się być niezauważane czy lekceważone, ciężko wykrzesać z siebie entuzjazm. To przecież poczucie bycia ważnym, potrzebnym, docenianym jest tym, co napędza do dalszego działania.

Ankietowani, jako czynniki prowadzące do wypalenia zawodowego, wymienili: sytuacje narażania życia, całodobową dyspozycyjność, brak zawodowego ustabilizowania, konflikty wewnątrz organizacji, bycie pod presją publiczną. Zwrócili uwagę również na warunki służby oraz niesatysfakcjonujący system wynagrodzeń.

AKTYWNE DZIAŁANIE, DUCHOWOŚĆ CZY ROZŁADOWANIE?

Stres stresowi nierówny – ilu ludzi, tyle technik radzenia sobie z ciężkimi sytuacjami. W zależności od osobistych preferencji, sytuacji życiowej, otoczenia rodzinnego i innych uwarunkowań w człowieku powinny wykształcić się indywidualne umiejętności pokonywania trudności.

Pracownik służb mundurowych, który na co dzień mierzy się z solidnym stresem, musi wypracować własne sposoby pozbywania się napięć – po to, by móc normalnie funkcjonować w rodzinie, w pracy i w społeczeństwie.. Często, niestety, ww. negatywne stany  emocjonalne prowadzą do uzależnień.

Partnerki mundurowych, pamiętajmy, by wspierać i w razie niepokojących objawów reagować, czasami sięgając nawet po pomoc fachowców.

   Temat konstruktywnego rozładowywania napięć jest bardzo ważny. Mundurowi wykonują ciężką pracę i są odpowiedzialni za ludzkie życie. Nie lada wyzwaniem jest, by po powrocie ze służby „wyłączyć się” ze spraw zawodowych i np. radośnie spędzić czas na zabawie z dziećmi… Mundurowy musi nacisnąć jakiś „guzik” w głowie, który przestawia go z trybu „akcja” na tryb „relaks”. Tylko gdzie jest ten guzik? Jak to wszystko działa? Żeby to było takie proste..

No właśnie – jak to wygląda u Was? Znacie przykłady ludzi, którzy wykonują ciężką, odpowiedzialną pracę i mają własne, skuteczne patenty na stres? Podzielcie się w komentarzach!

Źródło: http://www.repiterka.pl/stres-w-mundurze?fbclid=IwAR1BMHJt4GPPW96Mho9jovVLfM5T_LOwbOWb7qft1KK8s9-dZPtW1q5omK0

 

repiterka.pl

Psia emerytura tylko dla wybranych

W służbach mundurowych jest ich ponad 1500. Na co dzień patrolują ulice, szukają bomb, narkotyków i pomagają w ratowaniu ludzi uwięzionych pod gruzami. Mowa o psach służbowych które, jak podkreślają mundurowi, są zawsze gotowe do pracy. Jak się jednak okazuje, kiedy czas czworonogów w służbie dobiega końca nie wszystkie formacje partycypują w ich utrzymaniu na „mundurowej emeryturze”. Psy z reguły przekazywane są opiekunom, i to właśnie na nich spoczywa obowiązek opieki, także tej finansowej, nad swoim niedawnym „partnerem z patrolu”. InfoSecurity24.pl sprawdził jak ten problem rozwiązują formacje mundurowe w Polsce, i co ciekawe – nie wszędzie jest tak samo.

Pies u boku policjanta na patrolu, strażnika granicznego na lotnisku czy antyterrorysty podczas akcji nie budzi ekscytacji. Przyzwyczailiśmy się do widoku czworonogów, które pomagają mundurowym w codziennej służbie. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, co dzieje się z psami, kiedy te zakończą swoją służbę. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że co do zasady przekazywane są swoim przewodnikom lub, jeśli nie jest to możliwe, komuś kto jest gotowy otoczyć psa-emeryta opieką. W większości przypadków, opieka nad byłym psem służbowym nie wiąże się jednak z jakąkolwiek pomocą ze strony służb mundurowych.

Sprawą psów-emerytów zainteresowały się m.in. związki zawodowe straży granicznej, proponując komendantowi by ten wpłynął na zmianę przepisów dot. utrzymania czworonogów po ich formalnym odejściu z formacji. Jednak, jak się okazuje, problem nie dotyczy jedynie straży granicznej. Choć warto też dodać, że są w Polsce formacje, które były w stanie rozwiązać tę kwestię mimo pewnych prawnych utrudnień.

Po odejściu psa służbowego na „emeryturę”, jego opiekun nie otrzyma jak na razie żadnego wsparcia finansowego – takie stanowisko prezentuje większość służb mundurowych w Polsce.

 

Cały artykuł: https://www.infosecurity24.pl/psia-emerytura-tylko-dla-wybranych?fbclid=IwAR3yYBPGPb6R1qDGaH1D-om5mMj-jcGf2w5YlBr_jB-rbHQlOmVOpUEilQc

Na fotce pies służbowy Cara już na wiecznej służbie

Wyższa emerytura za służbę w warunkach zagrażających życiu. MSWiA wyjaśnia kiedy przysługuje

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę funkcjonariusza prewencji, który wnioskował o podwyższenie emerytury o 0,5 proc. za każdy rok służby pełnionej w warunkach zagrażających życiu lub zdrowiu. O wyroku WSA informowaliśmy  już jakiś czas temu. Sprawa nie pozostała jednak bez echa – zainteresował się nią poseł Marek Wójcik z klubu parlamentarnego PO-KO, który zwrócił się w tej sprawie do MSWiA. Resort po blisko dwóch miesiącach udzielił odpowiedzi na poselską interpelację.

Przypomnijmy, WSA we Wrocławiu oddalił skargę funkcjonariusza prewencji, który wnioskował o podwyższenie emerytury o 0,5 proc. za każdy rok służby pełnionej w warunkach zagrażających życiu lub zdrowiu. Zdaniem sądu organ zasadnie odmówił wydania zaświadczenia o pełnieniu służby w takich warunkach, bowiem na przestrzeni 20 lat odnotowano jedynie cztery przypadki, kiedy skarżący interweniował z narażeniem życia i zdrowia.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 maja 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej emeryturę podwyższa się o 0,5 proc. podstawy wymiaru za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu, jeżeli funkcjonariusz w czasie wykonywania obowiązków służbowych:

  1. podejmował, co najmniej 6 razy w ciągu roku, czynności operacyjno-rozpoznawcze lub dochodzeniowo-śledcze albo interwencje w celu ochrony osób, mienia lub przywrócenia porządku publicznego w sytuacjach, w których istniało bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia;
  2. uczestniczył, co najmniej przez 30 dni w ciągu roku, w fizycznej ochronie osób lub mienia w warunkach, w których istniało bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia;
  3. brał bezpośredni udział w działaniach ratowniczych, w tym ratowniczo-gaśniczych, lub bezpośrednio tymi działaniami w miejscu zdarzenia kierował co najmniej przez 30 dni w ciągu roku;
  4. brał udział, co najmniej przez 8 miesięcy w ciągu roku, w stałym wypełnianiu zadań w zakresie bezpośredniej ochrony i opieki nad osadzonymi: w oddziałach dla nosicieli wirusa HIV, dla osadzonych wymagających stosowania szczególnych środków leczniczo-wychowawczych i osadzonych szczególnie niebezpiecznych w okresie do dnia 31 sierpnia 1998 r. lub w oddziałach dla osadzonych niebezpiecznych i w oddziałach terapeutycznych dla skazanych z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, o których mowa odpowiednio w art. 88 § 3 i art. 96 § 1 k.k.w. – po dniu 1 września 1998 r.

Czytaj więcej, źródł: https://ochrona24.info/17538,sluzba-w-warunkach-zagrazajacych-zyciu/?fbclid=IwAR3Ztp_G71nvsBJGXAiCfyc7ygnm4cVoB0n_cLCL6acJOg4T7o0epdpUdfU

Foto: Policja

ZO NSZZ FSG przy NwOSG walczy o emeryturę dla psów strażników – Gazeta Prawna

Związki zawodowe nauczycieli walczą o wyższe pensje dla pedagogów, lekarze o nakłady na służbę zdrowia, a Straży Granicznej o… świadczenia dla psów.

Chodzi o los czworonogów wykorzystywanych w służbie, którymi po jej zakończeniu państwo przestaje się interesować. W efekcie albo nad takim psim funkcjonariuszem zlituje się ich dotychczasowy przewodnik ze Straży Granicznej, albo trafia on do schroniska. Zdaniem szefa związków zawodowych w tej formacji Roberta Lisa to nie tylko nieludzkie, lecz także obciąża pracowników dodatkowymi kosztami. Niemal 100 proc. zwierzaków trafia do domów swoich dotychczasowych przewodników.

– Psy patrolują, bronią, tropią, wykrywają narkotyki i materiały wybuchowe. Te zajęcia nie są obojętne dla ich zdrowia. Podczas 10 lat służby taki czworonóg nawdycha się mnóstwa toksyn, które osłabiają jego kondycję i odporność. Czy wiecie, że w Straży Granicznej nie istnieje pojęcie „psi emeryt”? Nie, dla formacji taki zwierzak, to „pies wybrakowany” – pisał Robert Szmarowski w Salonie24.pl.

Robert Lis przyznaje, że wnioskowali o zajęcie się sprawą do komendanta głównego.

– Zrobiliśmy to na wniosek pracowników będących przewodnikami psów. Sygnalizowali, że celnicy czy wojskowi biorący pod opiekę zwierzaki kończące służbę mają dofinansowaniedo ich utrzymania – mówi Lis. I dodaje, że otrzymali odmowną odpowiedź. Głównym przeciwwskazaniem jest to, że musiałaby zostać zmieniona ustawa. – Nie chcemy by „nasze” psy były oddawane do schroniska, by tam dożywały starości – podkreśla, dodając jednocześnie, że nie jest sprawiedliwe, aby obciążać takim obowiązkiem pracowników straży, nie pomagając im finansowo w opiece.

Więcej, źródło: https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1408585,straz-graniczna-walczy-o-emeryture-dla-psow-straznikow.html

Na fotce pies Cara – już na wiecznej służbie

Oferta kredytu gotówkowego z oprocentowaniem 5,55% ! ! ! – do 11 maja 2019r.

Mam przyjemność zaprezentować Państwu ciekawą ofertę pożyczki gotówkowej

OFERTA WAŻNA DO 11 MAJA 2019 !

 

Oprocentowanie 5,55 % (do 36 m-cy oprocentowanie stałe)

Prowizja 5,55 %

Brak ubezpieczeń

Brak innych produktów powiązanych

Kwota pożyczki powyżej 20 000 zł do 100 000 zł

Okres kredytowania do 96 miesięcy

 

 

 

Przykładowe kwoty kredytu i wysokości rat:

 

Kwota kredytu do wypłaty 30 000 zł

Kwota kredytu brutto 31 665 zł

Okres kredytowania 72 m-ce

Wysokość raty 518,20 zł

Prowizja 1 665 zł

Oprocentowanie 5,55 %

RRSO 7,72 %

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w rozumieniu Ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. z późn. zm. wynosi 7,72 % przy założeniach: kredyt udzielony w dniu 08.04.2019 r., całkowita kwota kredytu 31665 zł, okres kredytowania 72 mies., spłacany w równych ratach kapitałowo-odsetkowych w kwocie 518,20 zł do 8 dnia każdego miesiąca, oprocentowanie zmienne 5,55 % w stosunku rocznym, prowizja 5,55 % od udzielonej kwoty kredytu. Całkowity koszt kredytu dla powyższego przykładu wynosi 7309,98zł, w tym: odsetki 5644,98 zł, prowizja 1665 zł. Całkowita kwota do zapłaty 37309,98 zł. Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Przyznanie kredytu oraz jego ostateczna wysokość uzależniona jest od wyniku oceny zdolności kredytowej.

 

Kwota kredytu do wypłaty 50 000 zł

Kwota kredytu brutto 52 775 zł

Okres kredytowania 84 m-ce

Wysokość raty 759,81 zł

Prowizja 2 775 zł

Oprocentowanie 5,55 %

RRSO 7,45 %

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w rozumieniu Ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. z późn. zm. wynosi 7,45 % przy założeniach: kredyt udzielony w dniu 08.04.2019 r., całkowita kwota kredytu 52775 zł, okres kredytowania 84 mies., spłacany w równych ratach kapitałowo-odsetkowych w kwocie 759,81 zł do 8 dnia każdego miesiąca, oprocentowanie zmienne 5,55 % w stosunku rocznym, prowizja 5,55 % od udzielonej kwoty kredytu. Całkowity koszt kredytu dla powyższego przykładu wynosi 13824,44zł, w tym: odsetki 11049,44 zł, prowizja 2775 zł. Całkowita kwota do zapłaty 63824,44zł. Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Przyznanie kredytu oraz jego ostateczna wysokość uzależniona jest od wyniku oceny zdolności kredytowej.

 

 

Kwota kredytu do wypłaty 70 000 zł

Kwota kredytu brutto 73 885 zł

Okres kredytowania  96 m-cy

Wysokość raty 955,09 zł

Prowizja 5,55 %

Oprocentowanie 5,55 %

RRSO 7,25 %

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w rozumieniu Ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. z późn. zm. wynosi 7,25 % przy założeniach: kredyt udzielony w dniu 08.04.2019 r., całkowita kwota kredytu 73885 zł, okres kredytowania 96 mies., spłacany w równych ratach kapitałowo-odsetkowych w kwocie 955,09 zł do 8 dnia każdego miesiąca, oprocentowanie zmienne 5,55 % w stosunku rocznym, prowizja 5,55 % od udzielonej kwoty kredytu. Całkowity koszt kredytu dla powyższego przykładu wynosi 21688,35 zł, w tym: odsetki 17803,35 zł, prowizja 3885 zł. Całkowita kwota do zapłaty 91688,35 zł. Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Przyznanie kredytu oraz jego ostateczna wysokość uzależniona jest od wyniku oceny zdolności kredytowej.

 

 

Zapraszam do kontaktu

 

Marek Wierzbicki

 

Wierzbicki

Usługi Finansowo – Prawne/

Feniks Finanse

ul. Mickiewicza 63

01 – 625 Warszawa

tel. 606 412 071

e-mail: biuro@wierzbicki-finanse.pl

www.wierzbicki-finanse.pl

Solidarność uderza w policjantów. Rafał Jankowski nie pozostaje dłużny

Szef policyjnych związkowców Rafał Jankowski nie pozostał dłużny Dominikowi Kolorzowi, przewodniczącemu Śląsko-Dąbrowskiej “Solidarności”, który podczas manifestacji w Katowicach zgryźliwie odniósł się do ubiegłorocznego protestu policjantów. Kolorz stwierdził, że Solidarność jest pokrzywdzona, a wygrywają m.in. ci, którzy chorują na “psią grypę”. Jankowski w odpowiedzi stwierdził natomiast, że “Solidarność poza wchodzeniem w układy z politykami i czekaniem na mannę z nieba nie ma żadnego pomysłu”.

W czwartek (4 kwietnia), przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach odbyła się manifestacja “Solidarności”. Postulaty związkowców dotyczyły m.in. emerytur pomostowych i stażowych, podwyżek wynagrodzeń w budżetówce, w tym płac nauczycieli i pracowników sądownictwa oraz obniżenia opodatkowania pracy.

Związek znany z tego, że dobrze żyje z obecną władzą, chciał przypomnieć swoją obecność w dobie protestów kolejnych grup zawodowych.

– Od niemal roku pomiędzy rządem a Solidarnością dialogu nie ma. Wygrywają ci, którzy są na ulicy, ci którzy chorują na psią grypę. Wygrywają separatystyczne porozumienia. Jeśli ma się nas traktować po partnersku, to co co najmniej dziwnym jest fakt, że rozmawia się ze wszystkimi i daje się wszystkim, tylko nie tym, którzy są najbiedniejsi i nie tym, którzy są gotowi na merytoryczne rozmowy i konstruktywne rozwiązania. Nigdy nie będziemy prowadzić negocjacji w ten sposób, żeby jeden kosztem drugiego miał się lepiej, a tak niestety robi rząd – mówił Dominik Kolorz podczas manifestacji “Solidarności” w Katowicach.

 

Wypowiedź Kolorza nie spodobała się policjantom. Głos zabrał przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski, który przypomniał, że NSZZ Policjantów próbował osiągnąć porozumienie z rządem na drodze negocjacji i dopiero brak chęci porozumienia ze strony rządu zmusił policjantów do wyjścia na ulicę.

Więcej, źródło: https://ochrona24.info/16895,solidarnosc-uderza-w-policjantow/?fbclid=IwAR3PAJbfnciI45uqZ8OZHzJIiw6dV-CrQfltjAtWj5TH7kbaQIBlf6Hst0c

 

„Państwowa Straż Pożarna chyli się ku upadkowi”. Strażacy apelują o interwencję ministra

,,Takiej arogancji i lekceważenia strażaków i osób współpracujących jaki prezentuje Pan Komendant Suski i jego kilku współpracowników do tej pory w PSP nie było” – piszą w liście do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego strażacy. Mundurowi opisują złą, ich zdaniem, sytuację w Państwowej Straży Pożarnej, która jest wynikiem działalności szefa formacji gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz jego zastępców. „Prosimy Pana Ministra i wszystkich adresatów tego pisma o interwencję, bo pod rządami Pana Generała Suskiego, budowana z takim mozołem wielu pokoleń Państwowa Straż Pożarna chyli się ku upadkowi” – apelują funkcjonariusze PSP.

List, jaki strażacy wysłali w marcu do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, utrzymany jest w podobnym tonie jak dwa poprzednie, które przesłali w ostatnim czasie przedstawiciele strażackiego związku zawodowego Florian oraz pracownicy Komendy Głównej PSP. Pod listem, podobnie jak ostatnio, nie widnieją żadne konkretne podpisy, jednak z treści wynika, że jego autorami są oficerowie PSP z terenu, których „zainspirował” list otwarty pracowników Komendy Głównej PSP.

Więcej, żródło: https://www.infosecurity24.pl/panstwowa-straz-pozarna-chyli-sie-ku-upadkowi-strazacy-apeluja-o-interwencje-ministra?fbclid=IwAR3rKaA7MPfl6eKqwrPX3gyacgV2jxV223wADVhQ_v5LMwqQEmSeYKXJL00

 

Foto: MSWiA