Podwyżki płac w 2021. Co z wynagrodzeniami w budżetówce: kto zarobi więcej, czyje płace zostały zamrożone

Rok 2021 niesie same złe wiadomości dotyczące płac i innych wynagrodzeń osób zatrudnionych w budżetówce. Większość osób, które spodziewały się podwyżek a przynajmniej solidnych waloryzacji zostanie z niczym – rząd zdecydował o zamrożeniu płac w budżetówce, a stosowną ustawę w tej sprawie tuż przed świętami podpisał prezydent.

Zgodnie z tzw. ustawą okołobudżetową w 2021 r. nastąpi zamrożenie wynagrodzeń w jednostkach i podmiotach sektora finansów publicznych na poziomie płac z 2020 r. Ustawa ta stanowi ponadto, iż zamrożeniu na poziomie 2020 r. na cały 2021 rok ulegają płace prokuratorów, sędziów, asesorów i referendarzy sądowych – w tym także prokuratorów i sędziów w stanie spoczynku.

Zamrożenie płac w budżetówce 2021
O zamrożeniu płac w budżetówce mówiło się od początku prac nad budżetem państwa na 2021 rok. Zgodnie z prawem rząd projekt w sprawie płac w budżetówce przedkłada do konsultacji Radzie Dialogu Społecznego wraz z propozycją minimalnego wynagrodzenia za pracę. Jeden i drugi parametr jest jednym z kluczowych decydujących o kształcie budżetu państwa – zarówno ze względu na dochody państwa, jak i wydatki publiczne.

Czytaj więcej, źródło: https://strefabiznesu.pl/podwyzki-plac-w-2021-co-z-wynagrodzeniami-w-budzetowce-kto-zarobi-wiecej-czyje-place-zostaly-zamrozone-25122020/ar/c3-15362543?

Foto: Internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *