Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie emerytur dla zwierząt po służbie

09 lutego br. odbyło się spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Grzegorzem Pudą.

O losie zwierząt, które po zakończeniu służby nie otrzymują żadnego wsparcia od Państwa rozmawiali z Ministrem: Prezesa Stowarzyszenia “Zakątek Weteranów” w Gierałtowie Grzegorz Chmielewski, Przewodniczący ZO NSZZ FSG przy NwOSG Robert Lis, Członek Prezydium ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego Mateusz Przybyłowski oraz asp. Edyta Sułkowska z KWP w Radomiu.

Panu Ministrowi dziękujemy za zaproszenie i liczymy na pomoc w rozwiązaniu problemu wsparcia zwierząt wycofanych ze służb mundurowych.

Informacja ze strony fb Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

💬 Dziękuję przedstawicielom służb mundurowych oraz osobom ze Stowarzyszenie “Zakątek Weteranów” w Gierłatowie za pracę na rzecz zapewnienia opieki zwierzętom po służbie w jednostkach mundurowych. Jest wyraźna potrzeba zwiększania wsparcia dla opiekunów “zwierzęcych” weteranów – podkreślił minister Grzegorz Puda.
Stowarzyszenie skupia miłośników zwierząt – psów i koni, które wspierają służby mundurowe w ich ustawowych działaniach – po zakończeniu przez te zwierzęta służby.
Głównym tematem rozmów była potrzeba wypracowania całościowego podejścia do kwestii opieki nad tymi zwierzętami po zakończeniu przez nie służby. #MRiRW z uwagą i zaangażowaniem wsłuchało się w przedstawione przez Gości problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *