Ekstremalny bieg pod patronatem związkowców

Trwają zapisy do Hunt Run-a – jednego z najtrudniejszych biegów przełajowych w Polsce. W tym roku pojawiła się kategoria „służby mundurowe”, a sam bieg został objęty patronatem przez mazowieckich związkowców z Policji i Straży Granicznej. Organizatorzy zapraszają na bieg do Kozienic. 

Historia Hunt Run zaczyna się w roku 2012, wtedy po raz pierwszy bieg z przeszkodami odbył się nad jeziorem Zegrzyńskim. Był to pierwszy bieg z przeszkodami w Polsce. Kolejne edycje odbyły się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. W pierwszej edycji wystartowało 43 uczestników. W kolejnych latach nasza społeczność biegowa szybko rosła. W 2014 roku udział w biegu wzięło 430 osób, w 2015 roku 1200, w 2016 – 1700. Z kolei w 2017 – 2700 zawodników. W roku 2018 w festiwalu biegowym uczestniczyło 10 tys. osób.

Pragniesz pobiec w zawodach, które pozwolą Ci odkryć Twoje najmocniejsze strony? Szukasz biegu, w którym najważniejsze wartości to duch sportowy, rywalizacja i pomoc innym łączą się w jedną całość? Lubisz wyzwania, służysz lub pracujesz w Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służbie Więziennej? Zgłoś swój udział w Hunt Runie, który odbędzie się 18-19 września w Kozienicach.

Na wszystkich uczestników, oprócz hardkorowego wyzwania biegowego czeka wiele innych niespodzianek.

W tym roku się kategoria „służby mundurowe”, którą patronatem objął Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straż Granicznej.

Zaglądajcie na strony związkowe i zgłaszajcie się poprzez stronę www.huntrun.pl.

Opis wydarzenia.

Historia Hunt Run zaczyna się w roku 2012, wtedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy bieg
z przeszkodami nad jeziorem Zegrzyńskim. Był to pierwszy bieg z przeszkodami w Polsce. Kolejne edycje odbyły się w woj. świętokrzyskim na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
pierwszej edycji wystartowało 43 uczestników. W kolejnych latach nasza społeczność biegowa szybko rosła. W 2014 roku udział w biegu wzięło 430 osób, w 2015 roku 1200, w 2016 – 1700. Z kolei w 2017 – 2700 zawodników.
W roku 2018 w Festiwalu uczestniczyło 10 tys. osób, a w biegu z przeszkodami wystartowało ponad 4 tys. zawodników. Według prowadzonych statystyk w roku 2019 powinno wystartować około 5 tys. osób, a w Festiwalu weźmie udział około 12 tys. osób.

Edycja 2019

4-7 lipca 2019 roku na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej odbędzie się ósma edycja zawodów Hunt Run i pierwsza w Polsce formuła Festiwalu Sportowo – Muzycznego. Jest to 4 dniowe wydarzenie, którego misją jest integrowanie ludzi aktywnych i z pasją do życia oraz budowanie społeczności aktywnej. Festiwal składa się z biegu z przeszkodami i masowych imprez muzycznych.

Bieg

Bieg odbywa się w iście dzikim klimacie. Naturalne przeszkody z dużą ilością błota, pięknymi widokami, przeprawami przez strumyki i stromymi podbiegami. Zależy nam na tym, żeby sport był traktowany jako zabawa. Podczas tego biegu rywalizacja nie jest najważniejsza, ważna jest wzajemna pomoc, wspieranie się, dobra zabawa i integracja zawodników. Chcemy pokazać że bieganie, które jest jedną z najprostszych form aktywności wcale nie musi być nudne.

Biegi dla najmłodszych i rodzin

Oprócz biegów dla dorosłych, organizujemy również dwa dedykowane biegi dla dzieci i rodzin: „Dziczek” i „Family Dzik”. Ten ostatni to 4 kilometrowa trasa, podczas której rodziny wspólnie pokonują przeszkody, mają okazję zintegrować się i wzmocnić swoje więzi. Chcemy żeby nasz Festiwal był dobrą zabawą i motywacją do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Akcje ekologiczne

Podczas biegu Familijnego w 2018 edycji Hunt Runa uczestnicy zainicjowali akcje sprzątania Tatr. Każdy uczestnik chcący przyłączyć się do akcji startował z workami na śmieci. Inicjatywa odbiła się pozytywnym echem wśród “huntranowej” społeczności. Wciąż jest kontynuowana.

Impreza muzyczna

Aloha Muzik to muzyczna część Festiwalu. Podczas imprez odbywają się koncerty, zabawy integracyjne i wspólne tańce przy ognisku. Uczestnicy mają okazję być prawdziwym sobą
i zintegrować się z ludźmi podobnymi do siebie. Dla uczestników przygotowana jest Strefa Relaksu i Zabawy, pole namiotowe – Legowisko Dzika (1100 campowiczów w 2018, 1500osób w 2019r), Strefa Festiwalowa, Strefa Gastro, warsztaty.

Dla kogo jest Festiwal?

Nie ma żadnych granic, od małego dziczka do dużego. Nasz najmłodszy uczestnik miał 3 lata a najstarszy 70. Hunt Run powstał z myślą o integracji, osób które są aktywne lub chcą coś zmieniać w swoim życiu. Przyciąga zarówno osoby, które na co dzień siedzą za biurkiem
i chcą się oderwać od codzienności, jak i osoby które trenują wszelkiej maści sporty. Nie brakuje u nas rodzin, grup znajomych i pasjonatów ekstremalnych wrażeń. Udało nam się do tej pory stworzyć społeczność, która identyfikuje się z naszym biegiem – nazywają się Dziką Armią Hunt Runa.

Kim są uczestnicy Hunt Run?

Z analizy wiemy, że połowa naszych uczestników to debiutanci. Stawiamy sobie za cel, aby nasz Festiwal przyciągał nowe osoby i aktywizował je do sportu. Wiele osób podchodzi do naszych zawodów jak do wyzwania. Uczestnicy podczas biegu pokonują swoje słabości, mają okazję na sprawdzenie swojej kondycji i wytrzymałości, odwagi i sprytu. Dla naszych biegaczy nie liczy się rywalizacja, a pokonanie wszystkich przeszkód, dobra zabawa i niesienie pomocy innym.

Dystanse podczas biegu:

  1. Mocarny Dzik – trasa 18 km, 40 przeszkód
  2. Hardy Dzik – trasa 10 km, 25 przeszkód
  3. Ranny Dzik – trasa 6 km, 25 przeszkód
  4. Dobry Dzik – trasa 6 km, 20 przeszkód
  5. Mały Dzik – trasa 4 km, 15 przeszkód
  6. Family Dzik – trasa 4 km, 15 przeszkód
  7. Dziczek – trasa 1 km, 10 przeszkód

Akcje charytatywne które są za nami

Festiwalowi towarzyszyły różne akcje charytatywne „Aloha Szuz”. Jest to zbiórka pieniędzy na buty do biegania dla Dzieci z Domów Dziecka. Celem było pozyskanie jak najwięcej środków finansowych, by każde dziecko dostało buty sportowe. Organizujemy spotkania w placówkach i uświadamiamy dzieciom i młodzieży, że pasja rodzi się od najprostszych małych kroków/czynności. Trzeba jej poszukać wewnątrz siebie. Te proste pierwsze kroki to np. w bieganiu: „załóż buty, wyjdź z domu i biegnij”, bez komplikowania całego procesu i specjalnych przygotowań. Naszym celem jest budowanie świadomości, że aktywność fizyczna jest sposobem na satysfakcjonujące i szczęśliwe życie, jest podstawą zdrowego stylu życia, że ma realny wpływ na ich rozwój osobisty.

Wolontariusze

W 2019 roku pracowało z nami przy tworzeniu festiwalu 140 wolontariuszy z całej Polski. Do tej edycji również przeprowadzimy rekrutację oraz ogłosimy nabór w szkołach znajdujących się w obrębie 30 km od Kozienic. Cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Mocno w wolontariat angażują się młodzieżowe rady gminy co także wpływa na aktywizację młodych osób.

Wpływ Hunt Run na społeczeństwo

Poprzez organizację 4 dniowych wydarzeń i edukowanie społeczeństwa przez cały rok realizujemy swoją misje i założenia. Festiwal promuje aktywność fizyczną, zachęca do udziału w sportach ekstremalnych, wpływa na upowszechnianie sportu i rozwój lokalnej turystyki. Wykorzystując nowe technologie promujemy aktywny tryb życia i motywujemy innych do uprawiania sportu.

Za wzór do naśladowania stawiamy Adama Sułowskiego, który jest archetypem bohatera, liderem, sportowcem, rekordzistą Polski w Double Ironman w latach 2015 – 2017, zwycięzcą w kategorii wiekowej Mistrzostw Świata i Pucharu Świata na dystansie Double Ironman. Jest osobą otwarta i dbająca o silne relacje z członkami społeczności – na co dzień udziela się wśród społeczności biegowej na grupach w mediach społecznościowych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zawodników i udziela bezpłatnych porad w następujących dziedzinach: trenowanie, odżywianie i podróże.

Jak integrujemy poprzez sport?

Festiwal Hunt Run pokazuje, że można się bawić i aktywnie spędzać czas ze znajomymi, kolegami z pracy czy z rodziną. Dla uczestników nie jest ważna rywalizacja, a współpraca i niesienie pomocy przy pokonywaniu przeszkód. Hunt Run wyróżnia organizacja biegów dla rodzin – Family Dzik. Jest to bieg przeznaczony dla rodziców i dzieci, jest alternatywą do kolejnych nudnych wakacji. Mobilizuje rodziców do aktywnego spędzania czasu wolnego ze swoimi dziećmi. Pokonywanie przeszkód łączy, zacieśnia więzi rodzinne i niekiedy łamanie barier dziecko – rodzic.

Rozwój turystyki

Festiwal pozytywnie wpływa na rozwój turystyki w miejscowości w której jest organizowany i całęj okolicy. Osoby, które wybierają się na nasze wydarzenie przeważnie realizują wtedy swój urlop i przedłużają swój pobyt nawet do tygodnia. Festiwal wzbogaca ofertę turystyczną regionu.

Zasięg wydarzenia

Ogólnopolski, z pierwszym oddziaływaniem na rynki zagraniczne i pierwszymi startującymi z zagranicy.

Ważne Patronaty honorowe z poprzednich lat

Ministra Sportu i Turystyki, PKOL

Komunikacja Hunt Run

Swoimi działaniami w social mediach motywujemy osoby nie uprawiające sportu do aktywności fizycznej. Budowanie świadomej społeczności polega na stałych działaniach (przez cały rok) mających na celu docieranie do jak największej liczby osób (nie tylko osób uprawiających sport) i zachęcanie ich do startu w imprezie biegowej.

Przez cały rok budujemy silną więź z uczestnikami poprzez prowadzenia live’ów na Facebooku, podczas których informujemy o przygotowaniach do Festiwalu oraz odpowiadamy na pytania zawodników. Główny organizator – Adam Sułowski chętnie dzieli się swoją wiedzą i sportowymi doświadczeniami z uczestnikami. Przygotowuje dla nich plany treningowe podczas live’ów. Na grupie facebooko’wej „Dzika Armia Hunt Runa” tworzymy biegową społeczność. Konsultujemy z uczestnikami istotne rzeczy związane z imprezą, np. kto ma wystąpić na koncercie, wygląd koszulek, medali itp. Uczestnicy wspólnie z nami kształtują to wydarzenie. Dzięki tym działaniom mocno się z nim utożsamiają i tworzą unikatową społeczność Dzików.

Materiały edukacyjne

Ponadto przygotowujemy materiały edukacyjne w formie e- booków, filmów motywacyjnych
z uczestnikami, zarówno z tymi, którzy startowali po raz pierwszy w naszym biegu jak i z weteranami. Działania te mają zachęcać do uczestnictwa w tego rodzaju imprezach sportowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się następujące e-booki: „Co zrobić aby ukończyć bieg z przeszkodami”, „Dlaczego Twoja dieta nie działa”, „Jak zacząć biegać i robić życiówki” oraz „Jak wychować aktywne dziecko”.

Materiały prezentowane przez nas na FB i Youtube wykazują wysoki poziom wyświetleń
i zaangażowania, trafiają w sportowe gusta konsumentów – ponad 2,3 mln wyświetleń filmów w samym 2018 roku na facebooku.

Dane osoby do kontaktu:

Organizator: SAA Ideas Sp. z o.o.

Imię i nazwisko: Adam Sułowski

Telefon: 600 410 038

E-mail: adam@huntrun.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *