Mundurowe wynagrodzenia do korekty. Wyrównanie w lutym

Dokonamy korekt, jeśli chodzi o rozporządzenie ministra finansów, aby wszystkie osoby, które miały nieprawidłowo naliczone wynagrodzenia, w lutym otrzymały wyrównania – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Jak się okazuje, obniżone uposażenia mundurowych – w niektorych przypadkach nawet o kilkaset złotych – to wynik “pewnego rodzaju błędu” w Polskim Ładzie.

Rzecznik rządu na środowej konferencji prasowej podkreślił, że Polski Ład “ma zapewnić, że 17 mld zł dodatkowych środków finansowych pozostanie w portfelach Polaków”. “18 milionów obywateli na tej reformie zyskuje, 90 procent osób na tej reformie korzysta lub jest dla tych osób neutralna” – zapewnił. Jak dodał, w ostatnich dniach pojawiły się informacje dotyczące m.in. wypłaconych na początku stycznia wynagrodzeń nauczycieli czy przedstawicieli mundurowych, według których “w niektórych miejscach te wynagrodzenia zostały nienaliczone zgodnie z tym, co było wcześniej zapowiadane”.

“Chcielibyśmy te kwestie wyjaśnić” – powiedział Müller. Rzecznik rządu wskazywał, że “nauczyciele, przedstawiciele służb mundurowych, te osoby, o którym mówimy w ostatnich dniach, które zarabiają średnio miesięcznie, patrząc w ciągu roku do 12 tysięcy 800 złotych, na Polskim Ładzie nie tracą” – dodał. “Niemniej, w ostatnich dniach widzimy, że mogło dojść w kilku miejscach do złego naliczenia zaliczki na podatek dochodowy. To jest pewnego rodzaju błąd, który może był zastosowany w niektórych miejscach, ale również i pewna nieścisłość przepisów, która daje taką możliwość interpretacji, by w ten sposób faktycznie do tego podejść” – tłumaczył rzecznik rządu.
Podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży podkreślił podczas konferencji, że funkcjonariusze służb mundurowych otrzymują swoje uposażenia na początku miesiąca. “W związku z tym w tej grupie, jako jednej z pierwszych, ujawniły się pewne nieprawidłowości” – tłumaczył.Czytaj więcej, źródło: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/mundurowe-wynagrodzenia-do-korekty-wyrownanie-w-lutym?

Foto: Kancelaria Premiera/Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *