“Loteria” Polskiego Ładu okaże się korzystna dla mundurowych?

Jak donosi czwartkowy Dziennik Gazeta Prawna, wprowadzana przez rząd korekta Polskiego Ładu ma wpłynąć m.in. na mundurowe uposażenia. W przeciwieństwie jednak do tego, co stało się na początku roku, kiedy to spora część funkcjonariuszy otrzymała niższe przelewy, tym razem mundurowi mają zyskać. Jak powiedział w rozmowie z Super Ekspressem wiceszef resortu finansów Artur Soboń, rząd odchodzi od rozwiązań, które były skrojone pod określone grupy społeczne, “ponieważ były one po prostu nieprzewidywalne”.

Przypomnijmy, wypłata styczniowych uposażeń wprowadziła w mundurowym środowisku niemałe zamieszanie. Choć MSWiA zareagowało dość szybko – najpierw zapewniając, że żaden funkcjonariusz zarabiający do 12 800 złotych brutto miesięcznie nie straci na nowych podatkowych rozwiązaniach, a niedługo później oddając funkcjonariuszom pieniądze pobrane w wyniku błędu – jak mówią sami funkcjonariusze, pewien niesmak pozostał. Co więcej, wprowadzone niedługo potem rozwiązania, polegające na zmianie sposobu pobierania zaliczki na podatek dochodowy, systemowego problemu nie rozwiązały, bo jak podkreślali specjaliści, choć comiesięczne mundurowe uposażenia nie są mniejsze, to ostatecznie w rozliczeniu rocznym część funkcjonariuszy i tak musiałaby ponieść koszty związane z błędami Polskiego Ładu.

Czytaj więcej, źródło: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/loteria-polskiego-ladu-okaze-sie-korzystna-dla-mundurowych?

Foto: Fox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *