Ubezpieczenie turystyczne dla funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych – MF ZZSM

Planujesz wyjazd w góry na narty. A może chcesz spędzić ferie z dziećmi w Tatrach ? Zastanawiasz się czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Warto ! Opłaty za ubezpieczenie są bez porównania niższe niż korzyści które płyną z posiadania polisy. Miejmy na uwadze, że za akcję ratowniczą w górach możesz zapłacić z własnej kieszeni, a kwoty sięgają nawet kilku tysięcy złotych.

„W 2018 roku na terenie Tatr ratownicy TOPR interweniowali 653 razy, 209 razy używając śmigłowca. Doszło do 602 wypadków turystycznych i 28 taternickich. Udzielono pomocy 766 osobom z tego 254 osoby ewakuowano z gór przy pomocy śmigłowca TOPR. 305 osób doznało urazów ciężkich, 212 osób urazów lekkich i 234 osoby nie odniosły żadnych urazów (sprowadzania, zabłądzenia). W Tatrach zorganizowano 266 wieloosobowych wypraw ratunkowych i 343 akcje (pozostałe działania to interwencje telefoniczne i inne) w których uczestniczyło 2217 osobo-ratowników przepracowując 5324 godziny podczas działań ratowniczych. W 9 działaniach wykorzystywane były psy ratownicze TOPR”.
“W większości krajów europejskich koszty ratownictwa nie są refundowane. Posiadanie karty EKUZ niewiele więc zmieni, jeśli w czasie wędrówek po górach dojdzie do wypadku. Owszem, otrzymamy podstawową pomoc w szpitalu, ale za akcję ratowniczą będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni.
Interwencja z udziałem śmigłowca na Słowacji wyceniana jest na około 5 000 euro, nieco mniej może kosztować „zwykła” akcja ratownicza (od 500 do 2000 euro). W Alpach (a koszty ratownictwa są przerzucane na poszkodowanego, zarówno w Austrii, jak i Niemczech, Francji, Włoszech czy Niemczech),godzina pracy ratowników może zostać wyceniona od 1500 do 2000 euro.”

Zadzwoń do nas. Znajdziemy dla Ciebie najlepszy wariant ubezpieczenia.

TK Ubezpieczenia – 507 339 000
Mail: biuro@kotlimowski.pl
Foto: Internet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *