Dodatek stołeczny także w ABW

Jak się okazuje nie tylko Straż Graniczna czy Państwowa Straż Pożarna, ale także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego staną się beneficjentami rozwiązania, o którego rozszerzenie od lat zabiegali funkcjonariusze. Chodzi o dodatek stołeczny, a jego wprowadzenie do ABW – jak wynika z projektu opublikowanego właśnie na stronach Rządowego Centrum Legislacji – to kwestia kilku najbliższych miesięcy. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dodatek stołeczny otrzymują jedynie policjanci pełniący służbę w stołecznym garnizonie. Resort spraw wewnętrznych i administracji, w odpowiedzi na wnioski funkcjonariuszy m.in. Straży Granicznej, postanowił rozszerzyć świadczenie (w Policji m.in. o KGP) na mundurowych właśnie z SG, a także PSP i SOP (zgodnie z zapowiedziami, świadczenie przysługiwać ma też funkcjonariuszom SW i SCS). I choć zasady przyznawania dodatku nie będą tożsame do tych, jakie obowiązują w Policji, to i tak spory krok naprzód, biorąc pod uwagę lata starań o zmiany w przepisach. Jak się okazuje, zyskają na nich też mundurowi z ABW. Zgodnie z projektem, dodatek stołeczny przysługiwać będzie także im.

Zmiany mają wychodzić – jak czytamy w uzasadnieniu – “naprzeciw potrzebie zniwelowania różnic w uposażeniu funkcjonariuszy różnych cywilnych służb mundurowych, w tym m.in. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co pozytywnie wpłynie na zatrzymanie funkcjonariuszy w służbie”. W związku z tym w ABW, oprócz dodatku stołecznego, pojawi się też dodatek terenowy.

Czytaj więcej, źródło: infosecurity24.pl

Foto: ABW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *