Wszystkie służby oddadzą hołd zmarłemu żołnierzowi. W całym kraju zawyją syreny

W dniu pogrzebu sierżanta Mateusza Sitka, który został śmiertelnie ugodzony nożem na polsko-białoruskiej granicy, w całym kraju zabrzmią syreny policyjnych radiowozów, wozów strażackich i pojazdów Straży Granicznej. W ten sposób funkcjonariusze służb podległych MSWiA oddadzą hołd zmarłemu żołnierzowi. Z kolei Służba Ochrony Państwa, w związku z pogrzebem przeniosła obchody swojego święta na przyszły tydzień.

W środę w miejscowości Nowy Lubiel na Mazowszu odbędzie się uroczyste pożegnanie sierżanta Mateusza Sitka. Wojsko w imieniu rodziny przekazało prośbę o uszanowanie niezwykle trudnego dla niej czasu, nienachodzenie rodziny w miejscu zamieszkania, nieobecność i niedokumentowanie czuwania oraz ceremonii pogrzebowej.

Hołd zmarłemu żołnierzowi oddadzą służby podległe resortowi spraw wewnętrznych i administracji. „12 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej Ojczyzny. Wspólnie uczcijmy Jego pamięć. Jutro (w środę – przyp. red.) o godz. 12:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy” – poinformowała na swoim profilu na platformie X Komenda Główna Policji.

„12 czerwca o godz. 11:00, odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który oddał swoje życie w obronie Ojczyzny. Uczcijmy Jego pamięć. Jutro o godz. 12:00 zabrzmią syreny, w hołdzie dla Mateusza oraz solidarności służb dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy” – napisała z kolei Państwowa Straż Pożarna.

Czytaj więcej, źródło: infosecurity24.pl

Foto: KPPSP w Międzychodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *