SG i PSP też chcą nagród za prowadzenie działań w trakcie pandemii

Związkowcy ze Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej upomnieli się o nagrody finansowe dla funkcjonariuszy, w związku z prowadzonymi przez nich działaniami w przeciwdziałaniu pandemii COVID-19. Mundurowi chcą zostać docenieni za swoją służbę, tak samo jak ich koledzy z policji.

ismo, przygotowane przez Zarząd Krajowy ZZS “Florian”, w sprawie nagrodzenia strażaków biorących bezpośredni udział w czynnościach związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19 trafiło do nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej i szefa Obrony Cywilnej Kraju. Związkowcy pytają w nim, czy komenda planuje “przedsięwzięcia motywacyjne lub nagrodowe dla funkcjonariuszy PSP”. Jak podkreślają, jako strona społeczna, zauważają potrzebę “docenienia strażaków za ich dotychczasową służbę w warunkach szczególnego zagrożenia podczas epidemii na wzór działań wdrożonych w innych służbach mundurowych”. Funkcjonariusze powołują się oczywiście na policję, która ogłosiła w czerwcu, że w związku z licznymi, dodatkowymi zadaniami, które policjanci realizują podczas stanu epidemii, kierownictwo podjęło decyzję o przyznaniu im nagród w kwocie łącznie 54 mln zł. Wyróżnionych zostało 53 tys. szeregowych policjantów.

W naszej ocenie docenienie przez kierownictwo PSP strażaków za działania podejmowane w trudnym czasie epidemii z pewnością pozytywnie wpłynęłoby na większe zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków służbowych i byłoby bardzo dobrze odebrane w środowisku.

fragment pisma przesłanego ZZ Strażaków “Florian”
Foto: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *