Pogranicznicy trzymają linię z policjantami. „Propozycje MSWiA są nie do przyjęcia”!!!

W czwartek (25 października) odbyło się zwołane w trybie pilnym posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej, którego głównym celem było dokonanie oceny przedstawionych przez MSWiA propozycji porozumienia. Związkowcy jednogłośnie odrzucili propozycje resortu i dodatkowo podjęli decyzję o kolejnych etapach działań NSZZ FSG w celu osiągnięcia założonych postulatów.

Jednocześnie związkowcy SG podkreślają, że są gotowi do podpisania porozumienia, ale takiego, które będzie gwarantowało realizację postulatów przedstawionych przez NSZZ FSG i Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Brak kompromisu na linii Straż Graniczna-MSWiA może doprowadzić do tego, że pogranicznicy wdrożą kolejny element akcji protestacyjnej, jakim jest strajk włoski na drogowych i lotniczych przejściach granicznych. Działania te mogą skutkować znacznymi utrudnieniami w ruchu międzynarodowym. O zaplanowanych akcjach poinformowano już Zarządy Portów Lotniczych, Zrzeszenia Przewoźników Drogowych oraz Zrzeszenia Firm Transportowych. Prezydium ZG NSZZ FSG poparło również zaangażowanie funkcjonariuszy w akcję oddawania krwi.

Więcej, źródło: https://ochrona24.info/8395,pogranicznicy-trzymaja-linie/?fbclid=IwAR3D35ttjPAh8MlfNWpBUdjoBsxC1G1ysIva6L-QAY9BcuJ-OUfnHpLsud4

Foto: NSZZ FSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *