Podwyżki, zmiany w szkoleniu i inwestycje. Witek zapowiada dalszą modernizację

“Chcemy je (red. szkolnictwo służb mundurowych) unowocześnić, zmienić także system szkoleń, który będzie bardziej odpowiadał wymogom i potrzebom” – zadeklarował Jarosław Zielińskim podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Szefowa MSWiA, Elżbieta Witek podczas konwencji PiS w Katowicach zapewniła, że program modernizacji służb podległych MSWiA będzie kontynuowany. Witek poinformowała też, że na przyszłym posiedzeniu Sejmu posłowie będą pracować na ustawą przygotowaną przez MSWiA, która włączy Ochotnicze Straże Pożarne w cały system bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

Szefowa MSWiA przypomniała, że prawie 90 proc. obywateli uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym i że bezpiecznie czują się w miejscu swojego zamieszkania. “To jest naprawdę bardzo wysoka ocena. Nigdy wcześniej po 1989 r. takiej wysokiej oceny nie było, a to świadczy o tym, że mamy znakomicie zorganizowane służby, bo to od nich zależy to bezpieczeństwo” – powiedziała.

Witek zaznaczyła, że w przyszłej kadencji, jeśli wybory wygra PiS, będzie kontynuowany program modernizacji służb mundurowych. Podkreśliła, że najważniejsze będą inwestycje w ludzi, szkolenia, a także wzrost wynagrodzeń. Zapowiedziała też zmiany w ochotniczych strażach pożarnych.

Więcej, źródło: https://www.infosecurity24.pl/podwyzki-zmiany-w-szkoleniu-i-inwestycje-witek-zapowiada-dalsza-modernizacje?fbclid=IwAR3-shtVH2dfnX18gLJGseM_8ryOj1t2vAF6QN4Un5k1dI5yleAX2Vx1p_s

Foto: KPRM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *